O financích a investování. Nezávisle.

 

Finance a investování obecně jsou pojmy, které jsou zahaleny mnoha předsudky. Pod pojmem investor se nám vybaví Leonardo DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street. A lidé, kteří řeší finance? To jsou naškrobení úředníci v saku a bílé košili, kterým rozumíme jen každou třetí větu. 

Na druhé straně jsou tu tisíce lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě. Rodiny, které investují do pochybných fondů bez hlubší znalosti. Studenti, kteří si pletou investování se spekulacemi a neuvědomují si, že propadli hazardu. A nakonec jsou tu ti, kteří tak prohráli své úspory. Ba i úspory své rodiny či přátel. Možná jste už tyhle příběhy slyšeli – v rodině, mezi přáteli, nebo jste sami jejich hlavním aktérem. 

Výrazný úbytek bariér pro vstup do světa investic, za který vděčíme moderním digitálním platformám, na jedné straně způsobuje rekordní růst počtu zapojených investorů, ale nese s sebou také mnohá rizika. A právě nízké bariéry vstupu mohou být pro nezkušené či začínající investory cestou k rychlému bankrotu. Společně s touhou zbořit předsudky o investování je to hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro založení Investee.

Spolek Investee Education, z. s., vznikl za účelem vzdělávání a informování veřejnosti v sektoru financí a investování. Pod jeho hlavičkou letos na podzim poprvé pořádáme nezávislé semestrální studium o financích a investování.  Naším cílem je nastartovat u studentů zájem o porozumění nejen vlastních financí, ale celého kontextu – fungování společností kolem nás. Zároveň má studium za úkol studenty připravit tak, aby byli schopni rizikovost investic samostatně a správně vyhodnotit, a nedostali se do existenčních problémů.

To vše nezávisle – našimi partnery nejsou banky ani nebankovní instituce, které by skrze nás mohly propagovat své fondy či jiné produkty. 

Michal Černocký
Zakladatel

Michal strávil několik let ve startupech, kde se věnoval nejčastěji marketingově nebo produktově orientovaným tématům. Předešlé zkušenosti zúročuje právě při hledání investičních nápadů, čemuž se věnuje už téměř 10 let. Aktuálně pracuje v Credo Ventures, které investuje do technologických společností ze střední a východní Evropy v seed nebo series A fázi. Investee dal počáteční vizi a stará se o přípravu studijního plánu a zapojení lektorů.

Eva Knirschová
Zakladatelka

Řídí a spoluvlastní českou e-commerce akci Reshoper. V New Yorku pořádá retailovou konferenci a podílí se i na dalších eventech pod hlavičkou agentury Eventegy. Z investování ji baví především nemovitosti. Jinak se považuje za investičního laika. Jako spoluzakladatelka Investee zajišťuje hladký chod zejména po produkční, projektové a marketingové stránce.

Matěj Nosál
Zakladatel

Marketér, který se pohybuje na pomezí gamingu a e-commerce. Matěj je nadšenec do čísel a dat, ale s investováním má pouze základní zkušenosti. Kromě marketingu pro Investee rozvíjí také studijní program, do kterého vnáší pohled potenciálního studenta – pomáhá tvořit strukturu studia a stará se o to, aby bylo studium srozumitelné a splnilo očekávání studentů.