O financích a investování. Nezávisle.

 

Finance a investování obecně jsou pojmy, které jsou zahaleny mnoha předsudky. Pod pojmem investor se nám vybaví Leonardo DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street. A lidé, kteří řeší finance? To jsou naškrobení úředníci v saku a bílé košili, kterým rozumíme jen každou třetí větu. 

Na druhé straně jsou tu tisíce lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě. Rodiny, které investují do pochybných fondů bez hlubší znalosti. Studenti, kteří si pletou investování se spekulacemi a neuvědomují si, že propadli hazardu. A nakonec jsou tu ti, kteří tak prohráli své úspory. Ba i úspory své rodiny či přátel. Možná jste už tyhle příběhy slyšeli – v rodině, mezi přáteli, nebo jste sami jejich hlavním aktérem. 

Výrazný úbytek bariér pro vstup do světa investic, za který vděčíme moderním digitálním platformám, na jedné straně způsobuje rekordní růst počtu zapojených investorů, ale nese s sebou také mnohá rizika. A právě nízké bariéry vstupu mohou být pro nezkušené či začínající investory cestou k rychlému bankrotu. Společně s touhou zbořit předsudky o investování je to hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro založení Investee.

Spolek Investee Education, z. s., vznikl za účelem vzdělávání a informování veřejnosti v sektoru financí a investování. Pod jeho hlavičkou pořádáme nezávislé semestrální studium o financích a investování.  Naším cílem je nastartovat u studentů zájem o porozumění nejen vlastních financí, ale celého kontextu – fungování společností kolem nás. Zároveň má studium za úkol studenty připravit tak, aby byli schopni rizikovost investic samostatně a správně vyhodnotit, a nedostali se do existenčních problémů.

To vše nezávisle – našimi partnery nejsou banky ani nebankovní instituce, které by skrze nás mohly propagovat své fondy či jiné produkty. 

Martin Krevňák
člen spolku

Martin získal v roce 2022 magisterský titul v oboru Ekonomika a management na Provozně ekonomické fakultě v Brně. Nyní pokračuje na doktorském studiu v oboru Finance a investiční management, kde se zaměřuje primárně na bankroty firem a psychologii investování. Jeho profesním cílem je stát se uznávaným expertem v oblasti správy majetku. V investování se považuje za pokročilého a nejraději investuje do akcií a do sebe. Účastnil se prvního ročníku Investee jako student a ze studia byl natolik nadšen, že se stal členem organizačního týmu. Celý projekt Investee převzal od původních zakladatelů a aktuálně má na starosti studijní plán, zapojení lektorů a celkovou vizi projektu.

Hana Krevňáková
členka spolku

Hanka je absolventkou mezinárodních teritoriálních studií na Mendelově univerzitě v Brně. Měla možnost studovat v zahraniční na University of the Philippines Los Baños a účastnit se zajímavých stáží v evropském parlamentu či USA. V rámci své profesní dráhy má zkušenosti v oblasti event managementu na tuzemské i zahraniční úrovni. Aktuálně působí v FMCG v oblasti trade marketingu, kde zúročuje svou kreativitu a analytické schopnosti. Pracovala na řadě zajímavých kampaní, kde úspěšně podporovala obchodní značky na moderním trhu. V Investee zajišťuje chod zejména po produkční, projektové a marketingové stránce.